Rodzina i dzieci

Jak się robi wianek z kwiatów

Gdy przychodzi okres wiosenny czy letni wiele kobiet pragnie, szczególnie na weselach, ozdobić swoje włosy w bardziej wiejskim klimacie. Doskonałym rozwiązaniem jest tutaj wykonanie wianka, jednak nie zawsze możemy zlecić taką usługę. Z tego też powodu taka ozdobę należy wykonać samodzielnie. Jednak nie zawsze potrafimy, a przynajmniej tak nam się wydaje. Warto, więc dowiedzieć się, jak się robi wianek z kwiatów? Wbrew pozorom to bardzo łatwe i możemy się tego nauczyć już w kilka minut, jednak jeśli chcemy przygotować idealny wianek, to warto jednak poćwiczyć. W końcu to ma być nasza ozdoba.

W pierwszej kolejności musimy wiedzieć, jakie kwiaty najlepiej nadają się do wykonania wianka. Tutaj sprawdza się szczególnie o miękkich i podatnych łodyżkach. To właśnie nimi możemy spłatać kolejne rośliny i delikatnie je kształtować. Wystarczy przykładać kolejne kwiaty poniżej główek tych już splecionych i obwinąć pęczek roślin łodyżką.

Oczywiście istnieją też inne sposoby. Do wykonania wianka z naturalnych kwiatów możemy również wykorzystać cienka ale za to mocna nic. Wówczas kształtujemy kwiaty w wybrany przez nas sposób ale zamiast odkręcać kolejne rośliny ich łodygami to wykorzystujemy w tym celu nici. Wówczas może nam pójść jeszcze szybciej i będziemy też mogli stworzyć inne kompozycje kwiatowe, na przykład bardziej “luźny” wianek z wykorzystanie kwiatów i traw polnych. To idealne rozwiązanie jeśli chcemy stworzyć klimat Boho. Ten sposób wykonania wianka z kwiatów jest też dosyć szybki, jednak wbrew pozorom, żeby stworzyć odpowiednia kompozycje trzeba trochę poćwiczyć. Jednak z każdym kolejnym tego rodzaju wiankiem na pewno będzie nam łatwiej.

Jak widać stworzenie wianka z kwiatów wcale nie musi być wyzwaniem nie do przeskoczenia. Gdy tylko w ogrodach i na łąkach pojawia się już różnobarwne rośliny możemy ze spokojem brać się za trenowanie czy to z wykorzystaniem nici czy też bez. Warto wypróbować oba sposoby i zobaczyć, który przypadnie nam do gustu. Na pewno których wybierzemy.