Inne tematy

Magiczne miejsca we Florencji

Florencja to miasta usytuowane w środkowych Włoszech. Ze względu na swoją lokalizację jest dosyć istotnym punktem na szlaku komunikacyjnym z pozostałymi większymi miastami włoskimi. Popularność Florencji w obecnych czasach można wytłumaczyć na wiele sposób. Dla miłośników Włoch jest ucieleśnieniem tego, co we Włoszech najlepsze. Dla entuzjastów historii jest skarbnicą wspaniałej wiedzy i znaków historii w postaci unikatowych zabytków. Jest również doskonałym miejscem na wypoczynek z całą rodziną. Florencja zwiedzanie od czego zacząć i co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Jak przygotować się do wycieczki i gdzie warto się udać w pierwszej kolejności?

Przede wszystkim warto sobie uzmysłowić, że jeden dzień we Florencji to stanowczo za mało, chyba że uwielbiamy wyjeżdżać z nowych miejsc z wyjątkowo dokuczliwym niedosytem. Żeby faktycznie zobaczyć najważniejsze atrakcje Florencji trzeba tutaj spędzić nieco dłuższą chwilę, a żeby w stu procentach poczuć klimat tego miejsca – trzeba tutaj zamieszkać. Florencja bardzo często nazywana jest Perłą Renesansu i jednym z najpiękniejszych włoskich miast. Nic w tym dziwnego. Dosyć popularnym punktem turystycznym we Florencji jest słynny most Ponte Vecchio nad rzeką Arno. Przede wszystkim jest to most najstarszy w całym kraju. Niemniej, warto zwrócić również uwagę na nietuzinkową formę mostu w postaci przybudówek. Most jest alternatywnie nazywanym Mostem Złotników. Dzieje się tak ze względu na decyzję księcia Ferdynanda I Medyceusza, który zdecydował, że na moście będą znajdowały się wyłącznie pracownie jubilerów oraz złotników.

Wspaniała kopuła największą atrakcją

Dla wielu mieszkańców Florencji Piazza del Duomo jest najważniejszym miejscem i niemal sercem Florencji. Dzieje się tak za sprawą fantastycznej katedry mieszczącej się na placu. To właśnie ta katedra znajduje się niemal na wszystkich pocztówkach z Florencji i jest symbolem całego miasta. Właściwie największym symbolem jest jej fantastyczna kopuła, bez której nie sposób wyobrazić sobie panoramy miasta.